Skoči na vsebino

Predavanje o (ne)smiselnosti internetne cenzure

Novela Zakona o igrah na srečo, ki je bila sprejeta konec lanskega leta, je uvedla možnost blokade tujega spletnega mesta (takšnega, ki se ne nahaja pri slovenskem operaterju). Poleg pravnih dilem (po mnenju Direktorata za informacijsko družbo Ministrstva za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo je denimo ukrep možen le takrat, ko ima operater s prirediteljem iger na srečo pogodbo) je zelo vprašljivo, ali lahko z razpoložljivimi tehničnimi ukrepi inšpektorji dosežejo ustrezne učinke – da iz slovenskih omrežij ne bo možno igrati v tujini.

Na torkovem odprtem terminu v Kiberpipi (Kersnikova 6, Ljubljana) bosta Matej Kovačič (FDV) in Gorazd Božič (SI-CERT) spregovorila o cenzuri interneta, ki jo v našo zakonodajo prinaša novela Zakona o igrah na srečo. Na predavanju bosta predstavila pravne, družbene in tehnične dileme filtriranja interneta, pa tudi nekatere tehnične rešitve, s katerimi se je blokadam mogoče izogniti.

Vabljeni!

Preberite tudi

SI-CERT TZ016 / BeaverTail & InvisibleFerret

Podjetje, ki deluje na področju Web 3 tehnologij, nas je obvestilo, da so dobili ponudbo za sodelovanje s strani tujega podjetja. Tekom komunikacije so poslali povezavo do nekega, na prvi pogled, povsem običajnega predstavitvenega projekta, ki pa ob zagonu izvede tudi zlonamerno kodo, ki ukrade podatke in vzpostavi stranska vrata do okuženega sistema. Cilj napadalcev je bil pridobiti shranjene podatke spletnih brskalnikov (shranjena gesla, seje, zgodovina, itd.) in kreditne kartice.
Več

5 varnostnih nasvetov, ki naj v 2025 gredo v pozabo

Pripravili smo pregled nekaj varnostnih nasvetov, ki naj v 2025 gredo v pozabo, saj gre za prakse, ki več ne ustrezajo sodobnim varnostnim zahtevam.
Več

Kaj nas je naučilo leto 2024?

Iztekajoče leto 2024 so zaznamovali tako odmevnejši kibernetski napadi na velike organizacije, ki so pritegnili veliko medijske pozornosti, kot tudi veliko število incidentov v manjših podjetjih, predvsem prevar z vrivanjem v poslovno komunikacijo (t.i. BEC prevara) in okužb z zlonamerno kodo (t.i. infostealers). 
Več