Skoči na vsebino

Posvet o kibernetski varnosti v Sloveniji

SI-CERT v sodelovanju z Informacijskim pooblaščencem, Uradom za varovanje tajnih podatkov in Inštitutom za korporativne varnostne študije v petek, 16. 6. 2017 od 10:00 do 12:30 v prostorih Državnega sveta RS organizira posvet o stanju kibernetske varnosti v državi. Število vdorov in zlorab se veča, zaradi vse večje digitalizacije družbe pa so tudi posledice vedno bolj kritične, saj predstavljajo informacijske tehnologije ključne elemente za zagotavljanje delovanja številnih sistemov. Hekerski vdori so že povzročili izpade proizvodnih obratov, težave v delovanju bolnišnic, izgubo zaupnih podatkov in finančnih sredstev ter druge resne posledice. So hekerski vdori le znanilo kibernetskih vojn? Na tem mestu je prav, da odpremo ključno vprašanje o stanju kibernetske varnosti v Republiki Sloveniji in se v odkriti javni razpravi pogovorimo v katero smer je nastavljena vizija razvoja, tega za razvoj Slovenije pomembnega segmenta. Ob tem potekajo procesi, ko v pravni red prenašamo pomembne evropske direktive za zagotavljanje varnosti omrežij in sistemov, prav tako poteka razprava o odgovornem poročanju o varnostnih ranljivostih, zato je pravi čas za odprto strokovno razpravo.

Na okrogli mizi posveta bodo sodelovali:

  • dr. Denis Čaleta, Inštitut za korporativne varnostne študije (ICS),
  • mag. Dobran Božič, v.d. direktorja, Urad RS za varovanje tajnih podatkov,
  • Gorazd Božič, vodja odzivnega centra SI-CERT,
  • mag. Jurij Bertok, generalni direktor, Direktorat za informatiko,
  • mag. Tanja Muha, v.d. direktorja, Agencija RS za komunikacijska omrežja in storitve (AKOS),
  • Matej Tonin, poslanec Državnega zbora RS,
  • moderator: mag. Andrej Tomšič, namestnik informacijske pooblaščenke.

Več informacij in obvezna brezplačna prijava so na voljo na spletnih straneh Instituta ICS.

Preberite tudi

Spletni seminar Kibernetska varnost za spletne trgovce

Na SI-CERT-u v letošnjem letu načrtujemo serijo šestih spletnih seminarjev, ki bodo naslavljali konkretne kibernetske incidente in grožnje, ki vidimo, da predstavljajo izziv slovenskim podjetjem in posameznikom. Prvi spletni seminar …
Več

Kibernetska varnost 2024 v številkah

Kaj kaže pogled na statistiko SI-CERT za leto 2024 in katere trende smo opazili na področju kibernetske varnosti?
Več

Začetek projekta INTERCEPT za krepitev čezmejnega sodelovanja na področju kibernetske varnosti

Predstavniki petih partnerskih organizacij so se zbrali na dvodnevnem dogodku, da bi postavili temelje za razvoj skupne platforme za deljenje groženj (TSP). Gre za pobudo, katere cilj je izboljšati čezmejno odkrivanje in odzivanje na kibernetske grožnje.
Več