Skoči na vsebino

Podtaknjene Windows DLL knjižnice

Mariborsko podjetje Acros Security, ki je znano po natančnih penetracijskih testih in analizah programskih ranljivosti, je odkrilo obsežno ranljivost Windows operacijskega sistema, ki omogoča podtikanje programskih knjižnic DLL. Na napako so sicer že aprila letos naleteli pri VMWare Tools, a se je kasneje izkazalo, da gre za precej širši problem, kot so sprva domnevali. Direktor podjetja, Mitja Kolšek, je za ComputerWorld izjavil: “Kaže, da to ranljivost vsebuje skoraj vsak Windows program.”

Acros in Microsoft že dlje časa skupaj delata na rešitvi, Mitja Kolšek pa bo problem predstavil na novembrski DeepSec konferenci na Dunaju.

Preberite tudi

SI-CERT TZ016 / BeaverTail & InvisibleFerret

Podjetje, ki deluje na področju Web 3 tehnologij, nas je obvestilo, da so dobili ponudbo za sodelovanje s strani tujega podjetja. Tekom komunikacije so poslali povezavo do nekega, na prvi pogled, povsem običajnega predstavitvenega projekta, ki pa ob zagonu izvede tudi zlonamerno kodo, ki ukrade podatke in vzpostavi stranska vrata do okuženega sistema. Cilj napadalcev je bil pridobiti shranjene podatke spletnih brskalnikov (shranjena gesla, seje, zgodovina, itd.) in kreditne kartice.
Več

5 varnostnih nasvetov, ki naj v 2025 gredo v pozabo

Pripravili smo pregled nekaj varnostnih nasvetov, ki naj v 2025 gredo v pozabo, saj gre za prakse, ki več ne ustrezajo sodobnim varnostnim zahtevam.
Več

Kaj nas je naučilo leto 2024?

Iztekajoče leto 2024 so zaznamovali tako odmevnejši kibernetski napadi na velike organizacije, ki so pritegnili veliko medijske pozornosti, kot tudi veliko število incidentov v manjših podjetjih, predvsem prevar z vrivanjem v poslovno komunikacijo (t.i. BEC prevara) in okužb z zlonamerno kodo (t.i. infostealers). 
Več