Skoči na vsebino

Konec DD4BC izsiljevalske skupine

DD4BC (Distributed Denial of Service for Bitcoin) skupina je od konca leta 2014 izvajala porazdeljene napade onemogočanja na različna podjetja, banke in internet ponudnike po svetu z namenom izsiljevanja. Danes je Europol objavil, da je v sodelovanju s policijami Avstrije, Bosne in Hercegovine (Republike Srpske), Nemčije in Velike Britanije zaključil akcijo, v kateri so izvedli aretacije in prekinili delovanje te kriminalne združbe.

DD4BC je vzpodbudil mnoge posnemovalce, ki prav tako izvajajo omrežne napade z namenom izsiljevanja. Zneski odkupnin se gibljejo med pet tisoč in nekaj deset tisoč evri. Prekinitev delovanja DD4BC in aretacija vpletenih je zato jasno sporočilo tudi tem posnemovalcem, da jih lahko organi pregona vseeno izsledijo.

Primer DD4BC izsiljevalskega sporočila
Primer DD4BC izsiljevalskega sporočila (klik za večjo sliko)

Europol: International Action Against DD4BC Cybercriminal Group

Preberite tudi

SI-CERT TZ016 / BeaverTail & InvisibleFerret

Podjetje, ki deluje na področju Web 3 tehnologij, nas je obvestilo, da so dobili ponudbo za sodelovanje s strani tujega podjetja. Tekom komunikacije so poslali povezavo do nekega, na prvi pogled, povsem običajnega predstavitvenega projekta, ki pa ob zagonu izvede tudi zlonamerno kodo, ki ukrade podatke in vzpostavi stranska vrata do okuženega sistema. Cilj napadalcev je bil pridobiti shranjene podatke spletnih brskalnikov (shranjena gesla, seje, zgodovina, itd.) in kreditne kartice.
Več

5 varnostnih nasvetov, ki naj v 2025 gredo v pozabo

Pripravili smo pregled nekaj varnostnih nasvetov, ki naj v 2025 gredo v pozabo, saj gre za prakse, ki več ne ustrezajo sodobnim varnostnim zahtevam.
Več

Kaj nas je naučilo leto 2024?

Iztekajoče leto 2024 so zaznamovali tako odmevnejši kibernetski napadi na velike organizacije, ki so pritegnili veliko medijske pozornosti, kot tudi veliko število incidentov v manjših podjetjih, predvsem prevar z vrivanjem v poslovno komunikacijo (t.i. BEC prevara) in okužb z zlonamerno kodo (t.i. infostealers). 
Več