Skoči na vsebino

Kdo bo plačal varnostno luknjo? Vabljeni na srečanje spletnih razvijalcev

Vdori in zlorabe spletnih strani postajajo realnost življenja spletnega razvijalca. V samo prvih petih mesecih letošnjega leta smo na SI-CERT zabeležili kar 1.300 vdorov v spletne strani slovenskih podjetij. Opremite se z znanjem, kako se s tem spoprijeti.

Gorazd Božič, vodja SI-CERT, bo predstavil 5 realnih primerov zlorab iz prakse in razložil, kako se je pred zlorabami možno zaščititi. Izpostavil bo tudi 10 najpomembnejših priporočil. Razvijalci se zavedate, da vzdrževanje spletnega mesta stane, vendar ga stranke večinoma ne želijo plačati.

Uroš Čimžar, iz podjetja Domovanje.com, bo predstavil 5 pristopov, kako stranke prepričati, da varnost je pomembna in jim prodati vzdrževanje spletnih strani ter privzete stopnje varnosti ter odgovornosti, pri različnih tipih gostovanj.

Sledila bo okrogla miza, kjer se bodo o varnosti na spletu pogovarjali še:

  • Lea Benedejčič, direktorica podjetja Mimovrste.com
  • odvetnik Matija Jamnik, strokovnjak za informacijsko pravo
  • Denis Oštir, novinar POP TV
  • Miran Varga, samostojni novinar

Dogodek bo potekal v dvorani Orhideja, GH Union, začel se bo ob 09. uri. Organizirata ga podjetje Domovanje in SI-CERT.

Udeležba je BREZPLAČNA, vendar je število mest omejeno!

Vse informacije in prijavni obrazec so vam na voljo na strani dogodka.

Preberite tudi

SI-CERT TZ016 / BeaverTail & InvisibleFerret

Podjetje, ki deluje na področju Web 3 tehnologij, nas je obvestilo, da so dobili ponudbo za sodelovanje s strani tujega podjetja. Tekom komunikacije so poslali povezavo do nekega, na prvi pogled, povsem običajnega predstavitvenega projekta, ki pa ob zagonu izvede tudi zlonamerno kodo, ki ukrade podatke in vzpostavi stranska vrata do okuženega sistema. Cilj napadalcev je bil pridobiti shranjene podatke spletnih brskalnikov (shranjena gesla, seje, zgodovina, itd.) in kreditne kartice.
Več

5 varnostnih nasvetov, ki naj v 2025 gredo v pozabo

Pripravili smo pregled nekaj varnostnih nasvetov, ki naj v 2025 gredo v pozabo, saj gre za prakse, ki več ne ustrezajo sodobnim varnostnim zahtevam.
Več

Kaj nas je naučilo leto 2024?

Iztekajoče leto 2024 so zaznamovali tako odmevnejši kibernetski napadi na velike organizacije, ki so pritegnili veliko medijske pozornosti, kot tudi veliko število incidentov v manjših podjetjih, predvsem prevar z vrivanjem v poslovno komunikacijo (t.i. BEC prevara) in okužb z zlonamerno kodo (t.i. infostealers). 
Več