Skoči na vsebino

iGoat razvijalcem pokaže pogoste napake

Dve razširjeni aplikaciji za iPhone in iPad, Facebook in Dropbox, na napravi shranita geslo v berljivi obliki. To pomeni, da lahko to geslo z naprave pobere kdorkoli, ki ima do nje dostop in nekaj časa za brskanje po datotekah naprave. Resda fizični dostop omeji izpostavljenost podatkov, a gre za res zelo osnovno napako pri razvoju aplikacije.

Razvijalci za Applov operacijski sistem iOS (ki poganja iPhone in iPad) si lahko pomagajo s programom iGoat, ki pokaže na najbolj pogoste varnostne pasti in pomanjkljivosti pri razvoju mobilne aplikacije. Če razvijalec sledi nasvetom v iGoat, bo izpostavljenost uporabnikovih podatkov bistveno manjša. Razvijalcem se na praktičnih primerih med drugim prikaže ustrezno shranjevanje gesel, šifriranje zbirk podatkov in varen prenos podatkov preko odprtih omrežij. Uporabo programa priporočamo vsem iOS razvijalcem.

Povezava: OWASP iGoat projekt

iGoat je del uveljavljenega OWASP projekta in se zgleduje po WebGoat programu, ki kaže pomanjkljivosti pri razvoju spletnih aplikacij. Za razvijalce Android aplikacij pa se že pripravlja program GoatDroid.

Preberite tudi

SI-CERT TZ016 / BeaverTail & InvisibleFerret

Podjetje, ki deluje na področju Web 3 tehnologij, nas je obvestilo, da so dobili ponudbo za sodelovanje s strani tujega podjetja. Tekom komunikacije so poslali povezavo do nekega, na prvi pogled, povsem običajnega predstavitvenega projekta, ki pa ob zagonu izvede tudi zlonamerno kodo, ki ukrade podatke in vzpostavi stranska vrata do okuženega sistema. Cilj napadalcev je bil pridobiti shranjene podatke spletnih brskalnikov (shranjena gesla, seje, zgodovina, itd.) in kreditne kartice.
Več

5 varnostnih nasvetov, ki naj v 2025 gredo v pozabo

Pripravili smo pregled nekaj varnostnih nasvetov, ki naj v 2025 gredo v pozabo, saj gre za prakse, ki več ne ustrezajo sodobnim varnostnim zahtevam.
Več

Kaj nas je naučilo leto 2024?

Iztekajoče leto 2024 so zaznamovali tako odmevnejši kibernetski napadi na velike organizacije, ki so pritegnili veliko medijske pozornosti, kot tudi veliko število incidentov v manjših podjetjih, predvsem prevar z vrivanjem v poslovno komunikacijo (t.i. BEC prevara) in okužb z zlonamerno kodo (t.i. infostealers). 
Več