Skoči na vsebino

Ameriška CISA objavila obširen katalog ranljivih produktov

Ameriška agencija CISA (Cybersecurity & Infrastructure Security Agency) je 3. novembra 2021 objavila obširen spisek varnostnih ranljivosti, ki se aktivno izkoriščajo na omrežju. Katalog je del operativne direktive BOD 22-01: Reducing the Significant Risk of Known Exploited Vulnerabilities, ki je sicer zavezujoča le za zvezne organe ZDA, vendar pa CISA priporoča uporabo tudi povsod drugje, tako v zasebnih kot javnih ustanovah.

Katalog ranljivosti je koristen seveda tudi izven ZDA, saj lahko upravitelji omrežij in IKT sistemov na enem mestu preverijo, ali uporabljajo produkte iz kataloga in izvedejo ustrezne ukrepe za zaščito; običajno gre za popravke, ki jih je proizvajalec že javno objavil. To je priložnost tudi za revizijo politike upravljanja nadgradenj, kjer se lahko preveri, da se ranljivosti pravočasno obravnavajo z namestitvijo popravkov, mikro-popravkov ali uporabo drugih ukrepov za izogibanje in ublažitev posledic ranljivosti.

Preberite tudi

SI-CERT TZ016 / BeaverTail & InvisibleFerret

Podjetje, ki deluje na področju Web 3 tehnologij, nas je obvestilo, da so dobili ponudbo za sodelovanje s strani tujega podjetja. Tekom komunikacije so poslali povezavo do nekega, na prvi pogled, povsem običajnega predstavitvenega projekta, ki pa ob zagonu izvede tudi zlonamerno kodo, ki ukrade podatke in vzpostavi stranska vrata do okuženega sistema. Cilj napadalcev je bil pridobiti shranjene podatke spletnih brskalnikov (shranjena gesla, seje, zgodovina, itd.) in kreditne kartice.
Več

5 varnostnih nasvetov, ki naj v 2025 gredo v pozabo

Pripravili smo pregled nekaj varnostnih nasvetov, ki naj v 2025 gredo v pozabo, saj gre za prakse, ki več ne ustrezajo sodobnim varnostnim zahtevam.
Več

Kaj nas je naučilo leto 2024?

Iztekajoče leto 2024 so zaznamovali tako odmevnejši kibernetski napadi na velike organizacije, ki so pritegnili veliko medijske pozornosti, kot tudi veliko število incidentov v manjših podjetjih, predvsem prevar z vrivanjem v poslovno komunikacijo (t.i. BEC prevara) in okužb z zlonamerno kodo (t.i. infostealers). 
Več