Skoči na vsebino

Konferenca o ozaveščanju o kibernetski varnosti

Agencija EU za kibernetsko varnost ENISA v partnerstvu s SI-CERT organizira prvo mednarodno konferenco o ozaveščanju o kibernetski varnosti. Dogodek bo potekal 27. novembra 2024, v Klubu Cankarjevega doma, s pričetkom ob 10. uri.

Konferenca bo sestavljena iz treh vsebinskih sklopov, v katerih bodo strokovnjaki osvetlili dejavnike in mehanizme, ki jih spletni napadalci izkoriščajo za uspešno izvedbo napadov, predstavili primere dobre prakse ter inovativne pristope pri ozaveščanju različnih ciljnih skupin uporabnikov.

Gre za prvi tovrstni strokovni dogodek pod okriljem ENISE, SI-CERT pa je imel pri snovanju programa ter sami organizaciji zelo aktivno vlogo, na kar smo ponosni. Povabilo slovenskemu odzivnemu centru SI-CERT k soorganizaciji konference je rezultat naših desetletnih aktivnosti pri ozaveščanju uporabnikov v sklopu večkrat nagrajenega programa Varni na internetu in doprinosa v delovni skupini European Cyber Security Month.

Vabilo na ENISA konferenco o ozaveščanju o kibernetski varnosti, ki bo 27. novembra v Ljubljani.

V ospredju bo človeški faktor

Konferenca se bo pod geslom “Novi pristopi k ozavečanju o kibernetski varnosti” osredotočila na preoblikovanje dosedanjih prepričanj o človeškem faktorju v verigi varnosti in bo razdeljena na tri vsebinske sklope. Prvi del (Hacking the Human) se bo osredotočil na človeško vedenje in psihologijo prepričevanja ter se poglobil v sprožilce in mehanizme, zakaj uporabniki nasedemo spletnim napadalcem.

V drugem delu (Winning the Game of Cybersecurity) bodo predstavljene nekatere najboljše prakse pri pristopu do različnih uporabnikov (zaposleni, starejši uporabniki ipd.). V tretjem delu (Playing Around With Cybersecurity) pa inovativni pristopi in tehnike ozaveščanja (igrifikacija, pripovedovanje zgodb, soba pobega ipd.).

Konferenca bo združila strokovnjake, akademike in praktike iz vse Evrope, ki bodo na prvem tovrstnem dogodku delili znanje o enem od ključnih stebrov kibernetske varnosti – človeškem faktorju.

Komu je konferenca namenjena?

Predstavljeni praktični primeri in pristopi bodo dobrodošli za vse, ki ste v podjetjih in organizacijah odgovorni za informacijsko oz. korporativno varnost, svetovalna podjetja, ki nudite storitve usposabljanja zaposlenih, odgovorne osebe za izobraževanje zaposlenih s področja kibernetske varnosti, študente varnostnih ved in vse, ki vas zanima človeški faktor v kibernetski varnosti.

Celoten program je na voljo na povezavi: https://www.enisa.europa.eu/events/1st-cybersecurity-awareness-raising-conference/agenda_ar_16092024.pdf

Registracija na dogodek ni več možna, saj so vsa razpoložljiva mesta v konferenčni dvorani zapolnjena.

Preberite tudi

Statistika SI-CERT za prvo polovico leta 2024

Za trend prve polovice 2024 smo izbrali ciljanje na mobilne naprave, najbolj očitno gre za lažna SMS sporočila (smishing) v imenu bank in dostavnih služb. Na te se usmerjajo tudi vedno bolj napredni trojanci za krajo podatkov za dostop do mobilnih denarnic.
Več

CrowdStrike izpad in posledice v Sloveniji

Ob pospešeni digitalizaciji različnih vidikov družbe postajamo vedno bolj odvisni od informacijskih sistemov. Kako odporni so le-ti na izpade?
Več

Izmenjava informacij o kibernetskih grožnjah v slovenskem prostoru

Stičišče MISP v Sloveniji upravlja SI-CERT, ki širi zavedanje o pomembnosti izmenjave informacij med lokalnimi deležniki ravno prek platforme MISP
Več