Skoči na vsebino

Nova luknja v Adobe Readerju

Kaže, da si bomo leto 2010 zapomnili tudi po problemih z Adobe Readerjem, ki ga večina uporablja za ogled PDF datotek. Junija smo o poročali o podobnem problemu in PDF datoteke so že nekaj časa priljubljen nosilec za zlonamerno kodo. Podtaknjene v elektronski pošti kot poslovne ponudbe, urniki sestanka in dokumenti za pregled, so za napadalca bolj elegantna metoda, kot neposreden napad.

Tokrat gre za napako pri obdelovanju fontov, Adobe je objavil že uradno obvestilo, a popravka še ni, prav tako ne obvoda za to ranljivost. 

Previdno torej pri odpiranju PDF datotek. Zavedamo se, da je nasvet razmeroma nepraktičen, a zaenkrat ni nobenega drugega postopka, s katerim bi se lahko nevarnosti izognili.

Preberite tudi

5 varnostnih nasvetov, ki naj v 2025 gredo v pozabo

Pripravili smo pregled nekaj varnostnih nasvetov, ki naj v 2025 gredo v pozabo, saj gre za prakse, ki več ne ustrezajo sodobnim varnostnim zahtevam.
Več

Kaj nas je naučilo leto 2024?

Iztekajoče leto 2024 so zaznamovali tako odmevnejši kibernetski napadi na velike organizacije, ki so pritegnili veliko medijske pozornosti, kot tudi veliko število incidentov v manjših podjetjih, predvsem prevar z vrivanjem v poslovno komunikacijo (t.i. BEC prevara) in okužb z zlonamerno kodo (t.i. infostealers). 
Več

Konferenca o ozaveščanju o kibernetski varnosti

Agencija EU za kibernetsko varnost ENISA je v partnerstvu s SI-CERT organizirala prvo mednarodno konferenco o ozaveščanju o kibernetski varnosti. Dogodek je 27. novembra 2024, v Klubu Cankarjevega doma, gostil …
Več